„Trzeźwy poranek” – podsumowanie akcji - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwy poranek” – podsumowanie akcji

Data publikacji 10.09.2018

Działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” przeprowadzili dziś rano policjanci Zespołu Ruchu Drogowego na drogach powiatu buskiego. Cyklicznie powtarzane akcje, mają na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Alkohol jest najczęstszą przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Aby ograniczyć ich liczbę, buscy policjanci prowadzili dziś wzmożone działania kontrolne. Każdy kierowca zatrzymany do kontroli poddawany był badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W nieco ponad godzinę, funkcjonariusze przebadali prawie 200 kierowców. Wśród tych osób, policjanci ujawnili jednego kierującego, którzy zdecydował się kierować pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. 

W miejscowości Górnowola, w gminie Nowy Korczyn na drodze krajowej nr 79 mundurowi ujawnili kierującego pojazdem ciężarowym marki Volvo, w którego organizmie było ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi Lublina policjanci zatrzymali prawo jazdy.    

Apelujemy do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W żadnym wypadku nie siadajmy za kierownicą pojazdu po spożyciu alkoholu! Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.